Rubriky
Vychovaný pes

Výcvik psa pomocí Targetu

Target je pro nás nepostradatelná pomůcka pro nácvik téměř čehokoli. Naučíme se spoustu věcí a je to zábava.

Co to je target ?
Jakýsi terč na který pes může pokládat tlapky, dotýkat se čumákem. Má různé tvary a velikosti. Může to být cokoli. Bedýnka, prkno, kus koberce, víčko od kelímku, ale i knížka nebo stolička i ruka.

Na co target používáme ?
V běžném životě:
U Brigi mi target hodně pomohl se zklidněním. Už od začátku jsem měla problém udržet jí v klidu při nasazení obojku, postroje a pláštěnky. Bedýnka Target pomohla na 100%. V současnosti  už to je takový náš rituál před procházkou. Jako target máme v tomto případě dětskou stoličku.
Ta  se dá v pohodě použít i při čištění zubů, očí, česání.
Oblíbena bedýnka nám pak slouží při nácviku sebekontroly, zklidnění, vysílání na dálku, pomáhá Brigi při soustředění a tím odstranění rušivých vlivů. Současně pomáhá posilovat pozornost a motivaci.
V neposlední řadě je také pomůckou pří práci zadních nohou, koordinaci a posilování. Jako target se v tomto případě dá použít i balanční podložka.
Pokud máte doma psího seniora, je to perfektní cvičení na posilování, koordinaci a hlavně radost.

Tréninkově
Nejdůležitějším krokem bylo zamyslet se nad tím,  co budu přesně pomocí targetů učit a stanovit si kritéria za co budu odměňovat.
BRIGI
V našem případě, kdy se chceme věnovat hlavně Obedienci a okrajově DogDancingu, učíme na bedýnce pozice k noze, čelem, polohy, fixaci předních a zadních tlapek. Target je také užitečnou pomůckou na nácvik odložení, pozic sedni/lehni/vstaň, výstavního postoje a mnoho dalšího. 
APPIA
Seniorka, která targety už zná a má je ráda, je za každé cvičení šťastná. Pro ni je to zábava.  Já to beru jako trénink hlavy a koordinace.
Nose touch
Je targeting zaměřený na dotyk čumákem. Všimla jsem si, že některé týmy ho používají při učení chůze u nohy.  Mě to nešlo u žádné feny, takže u nás hlavní použití je na hry a zklidnění, tzn označení a výdrž.

Ověřeno MonsterInsights